Корюківщина плідно співпрацює з китайськими партнерами – КУЛИКІВКА СЬОГОДНІ

Корюківщина плідно співпрацює з китайськими партнерами

У квітні голова Корюківської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко відвідав Китайську Народну Республіку. Він та ще троє представників області, зокрема перший заступник губернатора Юлія Свириденко, взяли участь у міжнародному інвестиційному форумі, який проходив з 17 по 19 квітня. Їздили на запрошення (і за кошти) китайської сторони.
П’ять днів українська делегація провела у провінції Хенань. Їм презентували досягнення у сільському господарстві. Які дійсно вражаючі! Жодного клаптика необробленої землі, квітучі сади, а між деревами – рясні ряди овочів. Дивовижно чисті ферми з комп’ютерними системами управління. Подивували українців і темпи будівництва. А надто – житлового: зводяться хмарочоси у 70-80 поверхів, бо там вільної землі катастрофічно не вистачає. Сучасне житло, зразковий благоустрій, відмінної якості дорожнє покриття – це далеко не все, чому можна повчитися у Піднебесній…
Сторони обговорили можливості співробітництва провінції Хенань та Чернігівської області в різних галузях і напрямах економічного розвитку, реалізації спільних інвестиційних проектів. О.Мірошниченко відвідав корпорацію «Фанда», з якою Корюківщина співпрацює з 2014 року. У цій компанії – стовідсотково місцеві інвестиції в аграрний сектор з подальшим експортом продукції до країн ЄС. Наших цікавили можливості залучення китайських коштів у розвиток тваринництва на базі наумівського та корюківського сільгосппідприємств. Бо, як відомо, на теренах нашого району з 22 вересня 2014 року діє ТОВ «Китайсько – українська аграрна компанія «Фанда», 80% акцій якої належать Китайській промисловій корпорації «Хуанфаньцюй» (державна компанія, яка підпорядковується департаменту сільського господарства народного уряду провінції Хенань). Поки основною метою її діяльності є виробництво м’ясо – молочної продукції, однак хотілося б розширити перелік видів діяльності за рахунок переробки сільськогосподарських рослин.
Здобутки наших партнерів – китайців на батьківщині досить вагомі. Мають шість тисяч гектарів лише під пшеницею, якої збирають по 60 – 70 ц з га. Використовують крапельне зрошення при вирощуванні фруктів та овочів. Поголів’я свиней – 400 тисяч особин, обслуговують лише 200 працівників. Кормами забезпечує власний комбікормовий завод. Вирощують дуже багато овочів і фруктів.
Різниця у часі між нами і Китаєм – п’ять годин. Чернігівська делегація прилетіла у Пекін, а потім поїздом добиралися до міста Чженчжоу, де проживає дев’ять мільйонів людей (у провінції Хенань – 107 мільйонів). Китай зустрів справжньою спекою, буянням квітів, вітряками та електроавтомобілями. А ще там садять багато тополь, кажуть – для очищення досить забрудненого атмосферного повітря…

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

Leave a comment

Your email address will not be published.


*