На Чернігівщині люди третій місяць без газу – КУЛИКІВКА СЬОГОДНІ

На Чернігівщині люди третій місяць без газу

До сіл Корюківського району більше ніж два місяці не возять скраплений газ.

Корюківчанин Микола Кравченко пригадує, що востаннє водії Корюківського пункту обміну балонів ТОВ «Харківгазрегіон» розвозили його по місту 14 березня. Тоді ціна була – 316 гривень за балон. А до Охрамієвичів, Сядриного, Хотіївки, Холмів, Перелюба, Шишківки, Жуклі та інших доставлявся він аж у лютому. У чому причина?
Це питання телефоном ставимо начальнику Менської газонаповнювальної станції Василю Коваленку. Він каже, що протягом останніх місяців у Києві ніяк не могли скласти ціну на балонний газ. Якою вона буде у травні – червні, йому невідомо. Нічого не сказав керівник і про зміни у газових структурах. Проте, як повідомляють центральні ЗМІ, триває скорочення в їхніх управліннях. Торкнулося воно і нижчих структур – з 1 червня відбудеться зменшення апарату Менської станції, у складі якої Корюківський пункт обміну балонів.
У селах ширяться чутки, що газу поки не буде, а якщо й постачатимуть – то не з Харкова, а з Києва чи Сум. Люди звинувачують Росію, мовляв, це вона стримує постачання скрапленого газу в Україну. А в нашій державі начебто такого газу взагалі немає. Та це лише чутки, кажуть фахівці. І Росія тут ні до чого, бо приватні фірми і компанії зацікавлені в реалізації газу у великих обсягах, незалежно до якої країни він транспортується. Можливо, у ближчі роки його до Мени завозитимуть з Києва, Сум чи Полтави, де він є. Але поки що незмінним постачальником скрапленого газу на Чернігівщину залишається ТОВ «Харківрегіонгаз».
Корюківський пункт, який займається розвезенням скрапленого газу по місту і селах, і зараз приймає заявки на балони. Охрамієвицький сільський голова повідомив, що у них люди замовили 50 балонів. У Перелюбі – 30 заявок. Майже стільки – у Прибині. Шишківець Микола Сорокопуд довгенько пригадував, коли ж востаннє їм привозили газ. А було це майже три місяці тому. На сьогодні, сказав сільський голова Валерій Смальоха, селу вкрай потрібно щонайменше 15 – 20 балонів. Ще більшу кількість їх придбали б у Тютюнниці, Сахутівці, Домашлині, Буді, Соснівці. Селяни телефонували до Корюківки тижнів три тому і прохали: «Та завозьте вже хоч по більшій ціні. Ми готові брати, аби тільки привозили». Та у корюківського пункту обміну балонів є умови: коли назбирається по окремому селу чи по двох сусідніх 28-30 заявок, тоді завозитимуть. Якщо тільки – 8-10, машина може не виїхати. Та поки взагалі не везтимуть, бо немає стабільної ціни. Як стало відомо з достовірних джерел, ціну на скраплений газ формує навіть не ТОВ «Харківрегіонгаз», а «Укргазвидобування»…
Корюківський пункт обміну балонів – поруч з райуправлінням газового господарства. Він є власністю ТОВ «Харківрегіонгаз». Таких у товаристві понад сотня – у нашій та сусідніх областях. Складається враження, що на пункти на периферії власники мало звертають увагу. Зокрема, можна про це судити з такого факту. Автомоміль, яким по нашому району возять балони, можна сміливо назвати довгожителем, йому понад 34 роки. У будь-який час може вийти з ладу, а заміни йому немає. І якщо станеться серйозна поломка, може простоювати довго. Корюківський пункт має ще й автогазозаправну установку, якою користуються водії легкових і вантажних автомобілів та мікроавтобусів з нашого й сусідніх районів. Ціна на літр такого пального тепер 12 грн. 59 коп. За останні тижні трохи зросла.

МАЯК

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

Leave a comment

Your email address will not be published.


*